Bitcoin Online

Bitcoin fırtınasını siz de duydunuz ama Bitcoin nedir, nereden alınır? vb. haklı sorularınız mı var. Daha önemli bir diğer soru ise Bitcoin ne kadar güvenli?

Bu sitenin amacı Bitcoin almak, Bitcoin yatırımı yapmak isteyen ama kafasındaki soruların cevabını henüz bulamayanlara yardımcı olmaktır. Bu vesileyle ilk tavsiyemizi de yapmış olalım: Tereddütleriniz ortadan kalkmadan Bitcoin yatırımı yapmayın! İkinci bir tavsiye ise: Önce küçük bir tutarla yatırım yapmayı deneyin ve tecrübe edinin!

Şimdi elimizden geldiğince siz, yeni Bitcoin meraklılarının sorularına sırasıyla cevap vermeye çalışalım.

İlk sorumuz olan Bitcoin nedirden başlayarak tüm sorularınızın kısa cevaplarını cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • BITCOIN NEDİR?

Bitcoin herşeyden önce bir teknolojidir. Hem Bitcoin hem de altcoin (alternatif coin) olarak geçen Ethereum, BitcoinCash, Ripple, Dash, Bitcoin Gold, Litecoin ve benzerlerinin temel özelliği “blockchain” dediğimiz yeni bir internet teknolojisine dayanmalarıdır.

Blockchain dediğimiz bu teknolojinin ortaya çıkışı ve varlık nedeni de çok somut bir ihtiyaca dayanmaktadır: Online Alışveriş işlemlerinde güven ihtiyacı.

Daha ayrıntılı bilgi aşağıdadır :

https://www.onlinebitcoinalsat.com/?page_id=11

 

  • BITCOİN NEREDEN ALINIR?

Bitcoin ve diğer kripto para türevleri (Etherium, BitcoinCash, Ripple, Dash, Bitcoin Gold, Litecoin, Zcash vd.), online döviz bürosu gibi işlev gören ve sadece birimler arası değişim (exchange) yapan sitelerden veya üye kaydı yaptırarak gireceğiniz internet sitelerinden alınabilir.

Kredi kartı ile satın alma rehberi :

https://www.onlinebitcoinalsat.com/?page_id=96

  • BITCOIN GÜVENLİ Mİ?

Bu soruya cevap vermek için öncelikle çağımızda görece çok kısa bir zaman olan 5 yıllık geçmişine bakmak gerek. Çok kısa sürede trilyon dolarlar seviyesinde yatırım çeken blockchain teknolojisine dayalı kripto paraların yasaklanması artık olası değil. Hükümetlerin tek seçeneği kontrol mekanizması oluşturmak. Bitcoin cephesinde bugüne kadar yaşanan en önemli gelişme 01.12.2017 tarihi itibarı ile Amerika’nın en büyük yatırım ve borsa aracı kurumu olan CME Group Inc. ile bir başka küçük aracı kurum olan Cboe Global Markets Inc.’nin Amerika Birleşik Devletleri  Vadeli Emtia Piyasası Komisyonu’ndan (U.S. Commodity Futures Trading Commission) yasal ticaret izni alması oldu.

Bu konuya ilişkin orijinal İngilizce dilindeki haber için tıklayın:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-01/bitcoin-futures-to-start-trading-as-regulators-rush-to-catch-up

Hukuki değerlendirme için bkz: http://devrimbozkurt.av.tr/kripto-paralarin-yasal-durumu/


Positive SSL