Hızlı ve Kolay Bitcoin Nasıl Alınır?

Hızlı ve Kolay Bitcoin Nasıl Alınır?

En hızlı şekilde Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin’i duyan ve hemen almak isteyen herkesin ilk aklına gelen soru nereden ve nasıl Bitcoin alınır. Aşağıda sizin için genel bilgi ve en kolay ve hızlı yöntem olan Kredi Kartı ile Bitcoin satın alabileceğiniz bazı sitelerden örnekler ve resimli açıklamalar veriyoruz.

Benim acelem yok diyenler yerli yabancı exchange sitelerini gezerek gözlerine kestirdikleri birine üye olabilirler. Bu tercihi yapanların karşılaşacağı temel sorun onaylama sürecinin uzunluğu. Yabancı sitelere yapacağınız başvurunun incelenerek kabul edildiği tarihte siz muhtemelen yaptığınız başvuruyu bile unutmuş olacaksınız.

Genel Bilgi

Maalesef fiziksel olarak Banka, Bankamatik vb. yerlerden Bitcoin alma imkanımız yok. Bazı ülkelerde Bitcoin ATM’leri de kurulmuş olmasına rağmen ülkemizde bunun bilinen bir örneği yok.

Sadece satış yapan ama hesap kaydı tutarak site içerisinde işlem yapılmayan yerlerden Bitcoin satın almadan önce bir cüzdan (wallet) sahibi olmanız gerekir. Cüzdanınız (Wallet) yoksa bu alanda lider konumunda olan Lüksemburg’ta kurulu www.blockchain.info sitesinden veya alışverişi yapacağınız sitenin önereceği ve yönlendireceği bir başka şirketten cüzdan hesabı açtırabilirsiniz.

Cüzdan (Wallet) hesabı açmak için gerekli yardımı youtube’da arama yaparak bulabilirsiniz. Bu nedenle burada ayrıntıya girmiyoruz. Ama cüzdan hesabı açtırmanın Bitcoin ticareti için zorunlu olmadığını da bilmekte yarar var.

Üyelik sistemi ile çalışan ve birbirinden farklı opsiyonlarla kendi bünyesinde ticaret yaptıran sitelerde ise döviz transferi (SWIFT) veya Kredi Kartı (MasterCard, Visa vb.) kredi kartları ile Bitcoin ve diğer sanal para türevlerini satın alabilir, ticaretini yapabilirsiniz.

Üyelik sisteminde sizi bekleyen ilk ve en büyük engel doğrulama (verification) aşamasıdır. Doğrulama (verificaiton) işlemi için sizden, kimliğinizi, ikametgahınızı, kullanacağınız kredi kartı veya banka hesabının size ait olduğunu ispata yarar dokümanların resmi istenecektir. Bu konuda istisna yapan hiçbir firma yok ama bazıları daha az belge isterken bazıları da daha hızlı onay vererek diğerlerinden ayrılıyor.

Kişisel bilgilerini paylaşmak istemeyenler doğrudan cüzdana gönderim yapan sitelerden Bitcoin almayı tercih edebilirler. Bunun tek dezavantajı %5 gibi yüksek komisyon oranları ve al -sat yapamamaktır. Doğrudan cüzdana aldığınız Bitcoin’i Türk Lirası veya döviz cinsinden banka hesabınıza aktarmak için zorunlu olarak Türk veya yabancı borsa sitelerine üye olmak zorunda kalacağınızı da unutmayın.

Hızlı ve Pratik Bitcoin Satın Alabileceğiniz Siteler:

 

İnternet ortamında araştırma yaparak üyelik gerektirmeden coin alabileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Aşağıda sizin için bir örnek veriyoruz. Ancak uzun vadede tavsiyemiz sabırlı olarak herhangi bir Türk borsa sitesine üye olarak işlem yapmanız olacaktır. Örneğin btcturk.com

Changelly Sitesi Üzerinde Hızlı Bitcoin Alımı

Hemen bir Bitcoin alayım diyenler yine kredi kartı kullanarak changelly.com internet sitesini de deneyebilir.

Dilerseniz aşağıdaki referans linki kullanarak siteye göz atabilirsiniz:

https://changelly.com/?ref_id=e5590c782d0c

Cüzdanı olup da doğrudan cüzdan hesabına veya başka bir exchange sitesindeki hesabına Bitcoin aktarmak isteyenler için:Changelly

Siteye üye olarak işlem yapmak isteyenler için rehber linki :

Changelly Rehber